Partnerzy

ANDRE ABRASIVE ARTICLES powstała w 1987 roku. Aktualnie ma ustabilizowaną pozycję na rynku narzędzi ściernych w Polsce i w Europie. Posiada stosowne certyfikaty bezpieczeństwa dla swoich produktów, spełnia wymagania europejskiej normy ISO 12413 oraz branżowych norm międzynarodowych. Firma współpracuje z wieloma placówkami naukowo-badawczymi wdrażając nowe technologie produkcyjne i stale podnosząc parametry eksploatacyjne wytwarzanych narzędzi ściernych. Obecnie ANDRE ABRASIVE ARTICLES projektuje, produkuje i dostarcza uniwersalne i specjalne narzędzia ścierne: ściernice, segmenty ścierne i osełki wykonane z materiałów ściernych twardych ze spoiwami: żywicznym i ceramicznym. Rozwój firmy zmierza w kierunku produkowania ściernic do szlifowania precyzyjnego: płaszczyznowego, bezkłowego, równoległego. W chwili obecnej firma posiada ponad 800 stałych odbiorców w kraju i zagranicą. granicą.

ASTA TOOLS jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w branży narzędziowej, łączącą wysokiej jakości, innowacyjne i doskonale dopasowane narzędzia do każdego zadania. Inżynierowie i ekonomiści w Tajpej ciężko pracują nad wymyśleniem i wprowadzeniem najlepszych produktów nie tylko pod względem jakości, ale także pod względem ceny. ASTA współpracuje z ponad 200 podwykonawcami zlokalizowanymi w Japonii, Tajwanie, Polsce i Chinach. Wprowadzają ponad 15 produktów każdego miesiąca, które muszą przejść rygorystyczne testy zanim zostaną zakwalifikowane do przyjęcia do rodziny ASTA. Specjalizują się głównie w narzędziach pneumatycznych.

ASTA TOOLS jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w branży narzędziowej, łączącą wysokiej jakości, innowacyjne i doskonale dopasowane narzędzia do każdego zadania. Inżynierowie i ekonomiści w Tajpej ciężko pracują nad wymyśleniem i wprowadzeniem najlepszych produktów nie tylko pod względem jakości, ale także pod względem ceny. ASTA TOOLS współpracuje z ponad 200 podwykonawcami zlokalizowanymi w Japonii, Tajwanie, Polsce i Chinach. Wprowadzają ponad 15 produktów 15 produktów każdego miesiąca, które muszą przejść rygorystyczne testy zanim zostaną zakwalifikowane do przyjęcia do rodziny ASTA. Specjalizują się głównie w narzędziach pnematycznych.

Bahco jest marką należąca do grupy SNA Europe. Marka powstała w 1886 roku gdy Göran Fredrik Göransson użył wysokiej jakości stali, stosowanej wcześniej do formowania haczyków na ryby, do produkcji pierwszych brzeszczotów. Aby podkreślić ich jakość, każdy brzeszczot oznaczany był znakiem towarowym Ryby i Haczyka. Firma SNA Europe jest znaczącym paneuropejskim producentem narzędzi i pił. Projektuje je i tworzy a następnie dostosowuje do potrzeb profesjonalistów, skupiając się na innowacji, najwyższej jakości i ergonomii. Od 165 lat tworzy najbardziej zaawansowane narzędzia na świecie. Dostarczając partnerom produkty najwyższej jakości, tworzy wartości dotyczące bezpieczeństwa, zdrowia, jakości i etyki. Produkty przez nich wytwarzane są zaprojektowane dla profesjonalistów -przedstawicieli wielu branż, takich jak lotnictwo, ropa i gaz, cięcie metali, budownictwo, motoryzacja, sadownictwo i projektowanie krajobrazu. Większość produktów wytwarzana jest we własnych fabrykach, zlokalizowanych w całej Europie.

Baildonit jest najstarszą i stabilną marką na rynku polskim, związaną z obróbką skrawaniem. Baildonit należy do grupy Sandvik. Płytki wieloostrzowe BAiLDONiT obecne są na rynku od ponad 35-ciu lat. Polskie węgliki spiekane pod marką BAiLDONiT zaczęto produkować już od 1936 roku, w Hucie Baildon w Katowicach. Płytki wieloostrzowe Baildonit to wysoka jakość, niezawodność i rodzima produkcja z wieloletnim doświadczeniem. Marka BAILDONIT oznacza najlepszą jakość za przyjazną cenę. Dzięki produkcji w Polsce oraz szeroko rozwiniętej sieci dystrybucji zapewniają szybkie i terminowe dostawy. Fabryka firmy w Katowicach jest jedną z najnowocześniejszych jednostek produkcyjnych koncernu Sandvik. Od 1995 roku, poprzez wejście do szwedzkiej Grupy Sandvik, jakość i produkowany asortyment wzmocniony został nowymi technologiami wytwarzania i nowoczesnymi, koncernowymi procedurami zarządzania i nadzoru.

GRUPA BOSCH jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 400 500 pracowników na całym świecie. W 2017 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 78 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów i inteligentnych miast oraz zintegrowanej w sieci mobilności i zintegrowanego przemysłu. Bosch znany jest z produkcji najwyższej jakości narzędzi dla profesjonalistów. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Dziś Bosch należy do najlepiej rozpoznawalnych i godnych zaufania marek w Polsce. Nieustannie zwiększa też swoje zaangażowanie w naszym kraju poprzez inwestycje i poszukiwanie nowych obszarów ekspansji.

GRUPA BOSCH jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 400 500 pracowników na całym świecie. W 2017 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 78 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów i inteligentnych miast oraz zintegrowanej w sieci mobilności i zintegrowanego przemysłu. Bosch znany jest z produkcji najwyższej jakości narzędzi dla profesjonalistów. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Dziś Bosch należy do najlepiej rozpoznawalnych i godnych zaufania marek w Polsce. Nieustannie zwiększa też swoje zaangażowanie w naszym kraju poprzez inwestycje i poszukiwanie nowych obszarów ekspansji.

Firma CHEMICS ECO Cleaners GmbH została założenia w 2002 roku przez Davida De Prisco. Firma jest uznawana za wiarygodnego partnera w zakresie produktów czyszczących i zabezpieczających. Zakres usług obejmuje produkty czyszczące i zabezpieczające, a także akcesoria dla wielu dealerów, sprzątaczy budowlanych i firm z branży przemysłowej. Firma opracowuje środki czyszczące oferujące doskonały stosunek ceny do wydajności. Niezawodność, ukierunkowanie na klienta i jakość to filary sukcesu firmy.

Założona w 1963 roku w Korei Południowej firma DEERFOS jest producentem produktów ściernych. DEERFOS zawdzięcza wzrost bezpośrednio dzięki kontroli jakości, ciągłym badaniom i stałemu rozwojowi. Pionierskie produkty firmy pozwoliły jej wywrzeć pozytywny wpływ na światowy rynek produktów ściernych. Aby świadczyć usługi szerokiej bazie klientów, DEERFOS opracował system produkcyjny, który pozwala mu obsługiwać szeroką bazę klientów wraz z ich wszystkimi potrzebami w zakresie ścieralności, a jednocześnie konsekwentnie produkować ten sam wysoki poziom jakości. Materiały ścierne wytwarzane przez firmę są stosowane w szerokim zakresie zastosowań, w tym w obróbce drewna, metalu, szkła i wielu innych. DEERFOS nieustannie pracuje nad opracowaniem nowych produktów spełniających wymagania klientów. Aktualnie firma obecna jest w 14 krajach a przez agentów w ponad 80 na całym świecie.

Firma DIJET powstała w 1938 roku w Japonii.  Firma chwali się tym, że wprowadziła węglik spiekany do przemysłu i pracowała nad innowacją narzędzi węglikowych i ewolucją obróbki skrawaniem w oparciu o ich własną technologię od momentu jej powstania. Oprócz tego firma wprowadziła wiele innych innowacyjnych technologii (np. praktyczne zastosowanie CERMET). Firma cały czas rozwija swoje technologie takie jak mono-blokowe produkty diamentowe, matryce do formowania kół zębatych z węglików spiekanych i materiały z węglików spiekanych oszczędzające rzadkie metale. Dzięki zasobom technologicznym i bogatemu know-how oraz konsekwentnej produkcji od mieszania proszku do kompletnych produktów, DIJET może zapewnić klientom wysokiej jakości pewne produkty.  Aktualnie DIJET jest światowym dostawcą narzędzi skrawających i niestandardowych części wykonanych z węglika spiekanego, a jej oddziały mieszczą się na całym świecie w tym w: USA, Chinach czy Niemczech.

DOLEZYCH jest czołową firmą w zakresie bezpiecznego podnoszenia i transportu. Dolezych jest symbolem kompetencji i doświadczenia od ponad 80 lat, w Polsce od 25 lat. Firma oferuje ponad 20 000 produktów wytwarzanych zgodnie z najbardziej wymagającymi normami międzynarodowymi, które spełniają najwyższe wymagania, dotyczące jakości. Dolezych to ekspert w dziedzinie podnoszenia i zabezpieczanie ładunków będąc jednym z największych dostawców w Europie. Obecnie Firma zatrudnia 600 pracowników pracujących w centrali w Dortmundzie oraz w dziewięciu spółkach na 4 kontynentach. Dolezych Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach działa na rynku polskim od 1992 roku. 25 lat rozwoju w Polsce zaowocowało osiągnięciem pozycji największego producenta w kraju i znaczącego eksportera do krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Fabryka Narzędzi FANAR jest wiodącym producentem narzędzi skrawających do obróbki metali. Od wielu lat stawiają na nowoczesne rozwiązania, wysoką jakość i ciągły rozwój. Posiadają wiedzę i doświadczenie wsparte najnowszą technologią i nowoczesnym parkiem maszynowym pozwalają im to zaoferować nowoczesne produkty spełniające najwyższe wymagania jakościowe. Są cenionym dostawcą w kraju i za granicą, współpracują z największymi światowymi producentami z branż: samochodowej, lotniczej, medycznej, AGD i innych. Firma oferuje szeroka gamę narzędzi do obróbki skrawaniem, specjalizując się w narzędziach trzpieniowych do obróbki otworów. W ofercie posiadają szeroki wachlarz narzędzi do gwintowania, wiercenia, frezowania i toczenia oraz akcesoriów przydatnych w obróbce skrawaniem.

Firma FUJI od ponad 60 lat produkuje narzędzia dla najtrudniejszych i najbardziej wymagających środowisk przemysłowych w Japonii i na świecie. Marka ich są synonimem wydajności, niezawodności i jakości narzędzi przemysłowych. W rezultacie aktualnie oferuje szeroką gamę wytrzymałych i mocnych narzędzi do obróbki metalu. Oferta firmy narzędzi do montażu i rozwiązań zabezpieczających przed błędami zrodziła się z potrzeb japońskiego przemysłu wytwórczego i zapewnienia jakości i bezpieczeństwa, a także z szybkości działania i ergonomicznej obsługę. Każde narzędzie Fuji, od najprostszego do najbardziej wyrafinowanego, jest zbudowane zgodnie z tymi samymi standardami. Ponad 60 lat nieprzerwanych inwestycji w badania i rozwój oraz produkcję kaizen zapewnia, że produkty Fuji są budowane przy użyciu sprawdzonych, zaawansowanych technologii i zapewniają doskonałą ergonomię, bezpieczeństwo i obsługę.

Firma FUJI od ponad 60 lat produkuje narzędzia dla najtrudniejszych i najbardziej wymagających środowisk przemysłowych w Japonii i na świecie. Marka ich są synonimem wydajności, niezawodności i jakości narzędzi przemysłowych. W rezultacie aktualnie oferuje szeroką gamę wytrzymałych i mocnych narzędzi do obróbki metalu. Oferta firmy narzędzi do montażu i rozwiązań zabezpieczających przed błędami zrodziła się z potrzeb japońskiego przemysłu wytwórczego i zapewnienia jakości i bezpieczeństwa, a także z szybkości działania i ergonomicznej obsługę. Każde narzędzie Fuji, od najprostszego do najbardziej wyrafinowanego, jest zbudowane zgodnie z tymi samymi standardami. Ponad 60 lat nieprzerwanych inwestycji w badania i rozwój oraz produkcję kaizen zapewnia, że produkty Fuji są budowane przy użyciu sprawdzonych, zaawansowanych technologii i zapewniają doskonałą ergonomię, bezpieczeństwo i obsługę.

GRUPA HERMES jest światowym liderem w produkcji materiałów ściernych i polerujących. Swoją działalność rozpoczęła w 1927 roku w Hamburgu w Niemczech. Obecnie mieści się tam główna siedziba firmy. Grupa posiada również zakłady produkcyjne oraz spółki zależne na całym świecie: Francja, Kanada, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone Ameryki, Rumunia, Austria, Bułgaria, Chiny, Singapur. Aktualnie Hermes jest nie tylko jednym z największych na świecie producentów materiałów ściernych, ale od 1993 roku ma również kluczową pozycję na rynku materiałów ściernych spojonych precyzyjnych. W Polsce Hermes działa od 1998 roku. Materiały ścierne Hermes są wykorzystywane do wytwarzania funkcjonalnych i estetycznie atrakcyjnych powierzchni w każdej możliwej dziedzinie, w tym przede wszystkim w przemyśle: samochodowym, lotniczym, meblarskim, metalurgicznym, elektronicznym, medycznym.

GEDORE, z siedzibą w Remscheid w Niemczech, jest reprezentowany w ponad 70 krajach na całym świecie. Około 2300 pracowników produkuje narzędzia w sześciu niemieckich zakładach i zakładach produkcyjnych w Brazylii, Anglii, Austrii i RPA. Aktualnie firma oferuje prawie 16 tysięcy produktów. Pomyślny rozwój firmy rodzinnej GEDORE rozpoczął się w miasteczku narzędziowym Remscheid w 1919 roku, gdzie wkrótce przekształciła się w międzynarodową grupę firm. Na całym świecie "Made by GEDORE" oznacz: bliskość klienta, innowacyjność, wydajność, niezawodność narzędzi na całe życie. Firma jest znana z bogactwa pomysłów, dobrze ugruntowanego know-how w zakresie procesów i najwyższych niemieckich umiejętności inżynieryjnych, na podstawie, których opracowuje inteligentne, oparte na potrzebach rozwiązania.

Firma GÜHRING to światowy lider wśród producentów najwyższej jakości narzędzi rotacyjnych do obróbki skrawaniem. Ponad stuletnie doświadczenie w produkcji narzędzi skrawających w połączeniu z potężnymi zasobami badawczo-rozwojowymi stawia Guhringa w czołówce technicznych innowacji w narzędziach skrawających. Na całym świecie istnieje 26 zakładów produkcyjnych i 36 centrów usług, a także setki doświadczonych ekspertów ds. Wsparcia technicznego, dostarczających produkty i usługi firmy Guhring dla przemysłu. Siła firmy tkwi w różnorodności oferty, która obejmuje wiertła, narzędzia do gwintów, frezy, rozwiertaki, pogłębiacze, ale również systemy modułowe, oprawki narzędziowe, przyrządy ostrzarskie i pomiarowe. Oferuje ich ponad 1650 typów co daje ok. 44000 produktów.

Od założenia firmy w 1946 roku w Japonii, firma KO-KEN Tool Company dostarcza klucze nasadowe na cały świat, do wielu branż, takich jak motoryzacja, budownictwo, górnictwo, kolejnictwo, lotnictwo, przemysł morski i inne. Aktualnie firma ma swoje oddziału w wielu krajach w tym w USA i Niemczech. KO-KEN Tool dąży do osiągnięcia bardzo wysokich standardów produktów poprzez automatyzację i efektywność pracy w fabrykach i biurach, aby służyć naszym klientom ponad ich oczekiwania.

Firma KORLOY istnieje już ponad 50 lat i jest międzynarodową firmą z Korei eksportującą swoje produkty do ponad 80 krajów na świecie. KORLOY stale rozwija się technologicznie wprowadzając wiele innowacyjnych rozwiązań w zakresie narzędzi mechanicznych w branżach: motoryzacyjnej, maszynowej, kolejowej, stoczniowej, elektronicznej, medycznej i lotniczej. Firma zbudowana jest na kreatywności, oryginalność jest siłą napędową jej zrównoważonego rozwoju i wzrostu. Oryginalność, którą realizują, zaczyna się od tworzenia innowacyjnej technologii i nowych wartości, a nie tylko poprawiania lub ulepszania istniejących.

Firma KORLOY istnieje już ponad 50 lat i jest międzynarodową firmą z Korei eksportującą swoje produkty do ponad 80 krajów na świecie. KORLOY stale rozwija się technologicznie wprowadzając wiele innowacyjnych rozwiązań w zakresie narzędzi mechanicznych w branżach: motoryzacyjnej, maszynowej, kolejowej, stoczniowej, elektronicznej, medycznej i lotniczej. Firma zbudowana jest na kreatywności, oryginalność jest siłą napędową jej zrównoważonego rozwoju i wzrostu. Oryginalność, którą realizują, zaczyna się od tworzenia innowacyjnej technologii i nowych wartości, a nie tylko poprawiania lub ulepszania istniejących.

KLINGSPOR Abrasives jest producentem najwyższej jakości przemysłowych produktów do szlifowania. Historia firmy ma już 125 lat. KLINGSPOR powstało w Niemczech, gdzie dziś jest jednym z największych i najbardziej uznawanych producentów materiałów ściernych, produkujących jedne z najwyższej jakości produktów do zastosowań przemysłowych. Główną działalnością firmy są powlekane materiały ścierne oraz tarcze do cięcia i szlifowania. Dzięki wysokiej jakości produktom firma zapewnia największą siłę szlifowania w stosunku do ceny. KLINGSPOR jest jednym z wiodących światowych producentów wysokiej jakości produktów używanych do wykańczania powierzchni i docinania materiałów. KLINGSPOR to międzynarodowa, wydajna i innowacyjna firma rodzinna zajmująca się narzędziami do obróbki i kształtowania powierzchni za pomocą ścierania. Aktualnie posiada aktualnie ponad 50 tysięcy produktów.

KUKEN jest prężnie działającą firmą oferującą narzędzia pneumatyczne, założona została w Japonii w 1968 roku. Firma w szybkim tempie zajęła wiodącą pozycję w sektorze produkcyjnym przemysłu motoryzacyjnego, oferując swoje produkty takim znanym marką jak Toyota, Honda czy Mitsubishi. Niezawodność narzędzi i dobry serwis spowodowały, że marka KUKEN i narzędzia nią sygnowane uważane są za trwałe i godne zaufania. Działania firmy obejmują rozwój, projektowanie i produkcję narzędzi pneumatycznych.

MAKITA Corporation powstała w 1915 roku jako firma zajmująca się sprzedażą oraz naprawą silników elektrycznych. W 1958 roku, stała się pierwszą firmą produkującą i sprzedającą elektryczne strugi w Japonii zaś w roku 1968 wprowadziła na rynek pierwsze narzędzie z akumulatorem. Makita ugruntowała swoją pozycję na rynku jako producenta przenośnych elektronarzędzi. Dzisiaj kontynuuje swoją misję oferując oprócz szerokiej gamy elektronarzędzi także urządzenia akumulatorowe, pneumatyczne oraz narzędzia ogrodowe. Historia Makita Corporation pokazuje równocześnie, iż wraz z rozwojem elektronarzędzi Makita nieustannie pracuje nad doskonaleniem swoich produktów i dopasowaniem ich do zmieniających się potrzeb użytkowników. Aktualnie oddziały firmy mieszczą się w większości krajów świata. Polski oddział rozpoczął działalność w styczniu 1995 roku. Ponad 200 punktów serwisowych w Polsce dba o stan techniczny narzędzi.

MAKITA Corporation powstała w 1915 roku jako firma zajmująca się sprzedażą oraz naprawą silników elektrycznych. W 1958 roku, stała się pierwszą firmą produkującą i sprzedającą elektryczne strugi w Japonii zaś w roku 1968 wprowadziła na rynek pierwsze narzędzie z akumulatorem. Makita ugruntowała swoją pozycję na rynku jako producenta przenośnych elektronarzędzi. Dzisiaj kontynuuje swoją misję oferując oprócz szerokiej gamy elektronarzędzi także urządzenia akumulatorowe, pneumatyczne oraz narzędzia ogrodowe. Historia Makita Corporation pokazuje równocześnie, iż wraz z rozwojem elektronarzędzi Makita nieustannie pracuje nad doskonaleniem swoich produktów i dopasowaniem ich do zmieniających się potrzeb użytkowników. Aktualnie oddziały firmy mieszczą się w większości krajów świata. Polski oddział rozpoczął działalność w styczniu 1995 roku. Ponad 200 punktów serwisowych w Polsce dba o stan techniczny narzędzi.

W 1923 roku Albrecht Schnitzler skonstruował pierwszą wiertarkę ręczną. Stała się ona źródłem nazwy METABO. Dzisiaj przedsiębiorstwo zatrudnia 2000 pracowników, z czego 1200 w Nürtingen w Niemczech. 25 spółek zależnych oraz ponad 100 przedstawicielstw dba o to, aby najlepsze rozwiązania Metabo trafiły do prawie wszystkich krajów. Oprócz modeli przewodowych oraz pneumatycznych firma wdraża wizję bezprzewodowego placu budowy. Metabo jest liderem w technologii akumulatorowej starając się zapewnić profesjonalistom więcej swobody z zachowaniem możliwie najwyższej wydajności. Metabo posiada ponad 700 patentów i praw ochronnych. Firma pochodzi z Niemiec i oferuje solidne, wydajne i ergonomiczne rozwiązania dla profesjonalistów. Projektuje i produkuje urządzenia dla użytkowników z branży budowlanej, remontowej, rzemiosł metalowych oraz przemysłu.

Wyraźne zaangażowanie w dostarczanie produktów o najlepszej jakości i wartości, dostępnych dla wszystkich klientów, spowodowało rozwój MITUTOYO – od skromnych początków w 1934 r. do obecnej pozycji najlepszego dostawcy sprzętu metrologicznego na świecie. Grupa Mitutoyo jest obecna w prawie 40 krajach, w których utrzymuje ponad 80 oddziałów i sieci dystrybucji, 65 centrów kompetencyjnych, 17 zakładów produkcyjnych, sześć laboratoriów badawczo-rozwojowych, 12 instytutów metrologicznych i 20 laboratoriów kalibracji. Ponadto współpracuje z przedstawicielami w około 60 innych krajach. Dzięki globalnej sieci obsługi klienci, gdziekolwiek się znajdują, korzystają z lokalnego serwisu, globalnego doradztwa i zaplecza logistycznego, które pozwalają utrzymywać niezbędne urządzenia pomiarowe gotowe do skutecznego działania, co z kolei ogranicza czas przestojów i przekłada się na wymierne zyski. ​

Wyraźne zaangażowanie w dostarczanie produktów o najlepszej jakości i wartości, dostępnych dla wszystkich klientów, spowodowało rozwój MITUTOYO – od skromnych początków w 1934 r. do obecnej pozycji najlepszego dostawcy sprzętu metrologicznego na świecie. Grupa Mitutoyo jest obecna w prawie 40 krajach, w których utrzymuje ponad 80 oddziałów i sieci dystrybucji, 65 centrów kompetencyjnych, 17 zakładów produkcyjnych, sześć laboratoriów badawczo-rozwojowych, 12 instytutów metrologicznych i 20 laboratoriów kalibracji. Ponadto współpracuje z przedstawicielami w około 60 innych krajach. Dzięki globalnej sieci obsługi klienci, gdziekolwiek się znajdują, korzystają z lokalnego serwisu, globalnego doradztwa i zaplecza logistycznego, które pozwalają utrzymywać niezbędne urządzenia pomiarowe gotowe do skutecznego działania, co z kolei ogranicza czas przestojów i przekłada się na wymierne zyski.

Marka NORTON zaczęła swoją historię od ceramiki użytkowej. Któregoś dnia spróbowali wykorzystać proces wypalania ceramiki w piecu do produkcji czegoś innego. Tak oto stworzyli pierwszą profesjonalną ściernice pozwalającej na wyjątkowo precyzyjne kształtowanie metalu. Aktualnie marka ma za sobą 135 lat nauki, testowania, zdobywania wiedzy o tym, jak powinien działać najwygodniejszy produkt. Posiadają ponad 380 patentów oraz innowacji. Od 1990 roku marka należy do grupy Saint Gobain istniejącej od ponad 350 lat. Oferują skuteczne, precyzyjne i przyjazne dla użytkowników rozwiązania, które umożliwią kształtowanie i prowadzenie prac wykończeniowych wszystkich rodzajów materiałów.. Narzędzia ścierne produkowane przez Norton wykorzystywane są od zaawansowanych systemów produkcyjnych po rozwiązania obejmujące hydroenergetykę, od elektroniki po branżę konstrukcyjną, a także od ogólnych rozwiązań w zakresie majsterkowania po projekty renowacyjne.

Pod marką PFERD produkowane i dystrybuowane są narzędzia, znajdujące zastosowanie przy obróbce powierzchni oraz cięciu materiałów. Początki marki sięgają 200 lat wstecz, wtedy firma PFERD zaczęła produkcję pilników. Odtąd rodzinne przedsiębiorstwo stało się wiodącym, międzynarodowym producentem w przemyśle narzędziowym. Narzędzia PFERD oferują użytkownikowi znakomitą jakość, najwyższą wydajność oraz ekonomiczność. Profesjonaliści kojarzą firmę PFERD z jakością premium, niezawodnym dostawcą oraz wiodącymi produktami na rynku. Wieloletnie doświadczenie oraz nowoczesne techniki produkcyjne gwarantują najlepsze rezultaty oraz efektywność pracy. Firma swoim zasięgiem obejmuje cały świat posiadając swoje przedstawicielstwo w ponad 100 krajach na świecie i zatrudniając 1870 pracowników. Produkty PFERD produkowane są w 7 zakładch produkcyjnych.

Firma SHINANO została założona w 1949 roku w Japonii początkowo produkując różne urządzania pomiarowe. Aktualnie firma specjalizuje się w produkcji narzędzi pneumatycznych i aparatury kontrolującej jakość, posiadając w tym zakresie ponad 45 lat doświadczenie. Firma konsekwentnie wprowadza coraz lepszą jakość swoich produktów w celu uzyskania zadowolenia wszystkich klientów. Rozwój produkcji stale podnosi ich produkty do wyższej wydajności. Klienci cenią firmę za ich wysoką jakość produktów i ich możliwości. Aktualnie produkty SHINANO sprzedawane są na całym świecie łącznie z Polską.

Firma PAFANA powstała w Polsce zaraz po wojnie, aby produkować najprostsze narzędzia potrzebne do odbudowy kraju początkowo pod inną nazwą. Aktualną nazwę firma przyjęła w 1948 roku, jako „Pabianicka Fabryka Narzędzi”. Przez wiele lat firma udoskonalała swoje produkty i sukcesywnie wprowadzała nowe. Dalsze doskonalenie narzędzi skrawających, wdrażanie nowych rozwiązań konstrukcyjnych doprowadziły do stanu, w którym program produkcyjny, spełnia warunki potrzeb nowoczesnego parku maszynowego obecnych czasów. Spółka stosuje nowoczesne, energooszczędne, ekologiczne technologie, zapewniając konkurencyjność jej wyrobów wobec najlepszych firm narzędziowych świata.

Firma Sauber Technik Polska Sp. z o.o. jest dystrybutorem produktów, chemii i narzędzi na potrzeby branży przemysłowej, budowlanej i motoryzacyjnej a także produktów BHP i pozostałego wyposażenia warsztatów. Oferta firmy opiera się wyłącznie na starannie wybranych produktach o najwyższej jakości. Wysoka jakość oferowanych produktów, profesjonalna opieka doradcy na każdym etapie realizacji zamówień oraz fachowe wsparcie sprawia, że grona jej odbiorców stale się powiększa.

Firma rozpoczęła działalność, jako skromny warsztat w szwedzkiej miejscowości Sandviken z czasem przekształciła się w światowego lidera branży. Historia firmy zaczyna się w roku 1942, gdy Wilhelm Haglund został mianowany prezesem niewielkiego oddziału produkującego wyroby z węglika. Dzisiaj firma Sandvik Coromant jest światowym liderem na rynku narzędzi skrawających oraz „know-how” w przemyśle wytwórczym. Szeroko zakrojone inwestycje w badania i rozwój oraz ścisła współpraca z klientami i innymi partnerami pozwoliły firmie Sandvik Coromant stworzyć wyjątkowo innowacyjne rozwiązania, wspomagające wkroczenie branży w kolejną erę rozwoju przemysłu. Aktualnie firma może poszczycić się ponad 3100 patentami. Co roku dodajemy do nich około 30-40 nowych.

Siedziba SCHWAGLER znajduje się w Voehringen. Tam ich innowacyjne i wydajne narzędzia high-tech są projektowane i produkowane zanim wyruszą w podróż do różnych lokalizacji na całym świecie. Nawet najbardziej skomplikowane zadania obróbki mogą zostać wykonane dzięki wysokiej jakości narzędziom. Ponad 160 pracowników projektuje i produkuje dostosowane narzędzia do konkretnych wymagań w innowacyjnych centrach roboczych z najnowocześniejszym wyposażeniem maszynowym. Innowacyjna siła i jakość Schweglera jest poszukiwana ponad granicami Niemiec. Firma posiada filie w Turcji, Chinach, Indiach i USA oraz branże motoryzacyjną, lotniczą, hydrauliczną, medyczną, inżynierską, morską i turbinową.

Siedziba SCHWAGLER znajduje się w Voehringen. Tam ich innowacyjne i wydajne narzędzia high-tech są projektowane i produkowane zanim wyruszą w podróż do różnych lokalizacji na całym świecie. Nawet najbardziej skomplikowane zadania obróbki mogą zostać wykonane dzięki wysokiej jakości narzędziom. Ponad 160 pracowników projektuje i produkuje dostosowane narzędzia do konkretnych wymagań w innowacyjnych centrach roboczych z najnowocześniejszym wyposażeniem maszynowym. Innowacyjna siła i jakość Schweglera jest poszukiwana ponad granicami Niemiec. Firma posiada filie w Turcji, Chinach, Indiach i USA oraz branże motoryzacyjną, lotniczą, hydrauliczną, medyczną, inżynierską, morską i turbinową.

Od ponad 150 lat marka STAHLWILLE jest symbolem nieustannego dążenia do perfekcji. Założyciel firmy, Eduard Wille, określił wiodącą zasadę, którą od tego czasu konsekwentnie stosują pracownicy: opracowywać i produkować najlepsze narzędzia możliwe dla klienta i z nim. Aktualnie firma zatrudnia 600 pracowników i eksportuje swoje produkty do 90 krajów świata. Firma posiada ponad 100 lokalnych dystrybutorów i dealerów handlowych i jest dostępna dla użytkowników końcowych na całym świecie. Wszystkie produkty tej firmy są wytwarzane w trzech lokalizacjach w Niemczech w najbardziej rygorystycznych warunkach kontroli jakości. Najnowsze metody produkcji w połączeniu z użyciem najwyższej jakości materiałów zapewniają najwęższą precyzję.

SUMAKE jest producentem i eksporterem specjalizującą się w wysokiej jakości profesjonalnych narzędzi pneumatycznych, kompresorów i akcesoriów dopasowanych do szerokiej gamy zastosowań, w tym przemysłowych i samochodowych. W wyniku ciągłego badania i inwestycje są wiodącą firmą w zakresie technologii i projektowania, zapewniając energooszczędne, trwałe i niezawodne produkty do rynków przemysłowych na całym świecie. Oferują szeroki, kompleksowy zakres narzędzi i akcesoriów do nich. Siedziba firmy znajduje się w pobliżu Szanghaju. Firma Sumake prowadzi dobrze zorganizowana komputerowych systemów kontroli jakości, który gwarantuje jakości, właściwe pakowanie i dostarczanie wartości dla klientów.

SUMITOMO ELECTRIC Hartmetall jest częścią japońskiej grupy SUMITOMO ELECTRIC GROUP, która specjalizuje się w opracowywaniu materiałów skrawających. Firma posiada nowoczesne zakłady produkcyjne zlokalizowane w Japonii i wielu innych krajach świata. Firma tworzy specjalne narzędzia do wymagających zadań obróbczych w tokarstwie, frezowaniu i wierceniu. Działalność Sumitomo rozpoczęła się w Kyoto, historycznej stolicy Japonii, prawie 400 lat temu przez Masatomo Sumitomo i Riemon Sogę. Początkowo firma zajmowała się rafinacją miedzi w Kioto zapoczątkowaną w 1590 roku, w 1690 roku firma otworzyła własną kopalnie miedzi, która przynosiła zyski firmie będąc otwartą do 1973 roku a następnie dając kapitał do aktualnej działalności firmy.​

SUMITOMO ELECTRIC Hartmetall jest częścią japońskiej grupy SUMITOMO ELECTRIC GROUP, która specjalizuje się w opracowywaniu materiałów skrawających. Firma posiada nowoczesne zakłady produkcyjne zlokalizowane w Japonii i wielu innych krajach świata. Firma tworzy specjalne narzędzia do wymagających zadań obróbczych w tokarstwie, frezowaniu i wierceniu. Działalność Sumitomo rozpoczęła się w Kyoto, historycznej stolicy Japonii, prawie 400 lat temu przez Masatomo Sumitomo i Riemon Sogę. Początkowo firma zajmowała się rafinacją miedzi w Kioto zapoczątkowaną w 1590 roku, w 1690 roku firma otworzyła własną kopalnie miedzi, która przynosiła zyski firmie będąc otwartą do 1973 roku a następnie dając kapitał do aktualnej działalności firmy.

Firma TESA założona w 1941 roku w Szwajcarii od ponad 75 lat wyróżnia się na rynku dzięki swoim znakomitym produktom, wyjątkowej wiedzy w zakresie mikromechaniki i precyzyjnej obróbki, a także udowodnionemu doświadczeniu w dziedzinie metrologii wymiarowej. Marka TESA jest światowym liderem w dziedzinie wysokościomierzy i pionierem dzięki szerokiej gamie przyrządów, w tym suwmiarkom, mikrometrom, czujnikom zegarowym, dźwigniowym wskaźnikom wybierania i sondom indukcyjnym. TESA to prawdziwy punkt odniesienia dla kontroli przychodzących towarów, a także dla warsztatów produkcyjnych i laboratoriów zapewnienia jakości. Poprzez swoją światową sieć dystrybucji firma koncentruje się na przemyśle mechanicznym, mikromechanicznym, motoryzacyjnym, lotniczym, zegarmistrzowskim i medycznym.

VSM oznacza Vereinigte Schmirgel und Maschinen-Fabriken AG, z siedzibą w Hanowerze-Hainholz. Założona w 1864 roku przez Siegmund Oppenheim i Siegmund Seeligmann, firma rozpoczęła produkcję papieru ściernego. 50 lat później VSM postanowił specjalizować się w produkcji materiałów ściernych powlekanych. Po wojnie nastąpił dalszy rozwój firmy, która stała się aktualnie jednym z najwybitniejszych producentów w branży materiałów ściernych. Produkty firmy VSM są sprzedawane na całym świecie. Firma posiada filie w USA, Kanadzie i kilku krajach europejskich a dzięki wielu partnerom eksportowym, VSM działa w ponad 70 krajach na całym świecie, w tym w Polsce.

Niemiecka firma WIHA jest jednym z największych na świecie producentów narzędzi ręcznych do użytku profesjonalnego w przemyśle i rzemiośle. Liczne wyróżnienia ugruntowują pozycję firmy, jako lidera w kwestii funkcjonalności, wzornictwa oraz jakości. Innowacyjny asortyment spełnia nie tylko najwyższe standardy z zakresu ergonomii, lecz gwarantuje także wzrost efektywności i funkcjonalności, co stanowi prawdziwą korzyść dla użytkownika podczas codziennej pracy. Obecnie ponad 800 pracowników założonego w 1939 r. przedsiębiorstwa rodzinnego zajmuje się produkcją i dystrybucją ponad 3500 rodzajów najwyższej jakości narzędzi. Wiha posiada swoje oddziały w wielu krajach w tym m.in.: w USA, Chinach, Kanadzie, Indiach i Polsce.

Facebook
Facebook
WhatsApp